בדיקת דירה לפני קניה, בדיקת דירה יד שניה, בדיקת דירה מקבלן

 • בדיקת התאמת הבניה מול תכנית הבניה
 • ווידוא עמידה בחוק התכנון והבניה והתקן הישראלי
 • בדיקת דירה לאיתור נזילות וחדירת מים
 • בדיקת השלד והגמר החיצוני בבתים פרטיים ובבנייה רוויה
 • תיעוד הליקויים ואומדן עלויות תיקון הליקויים
 • הפקת דו"ח לבית משפט המפרט ומעריך את עלות הליקויים שנמצאו

חייג או לחץ לחיוג מהנייד

חייגו לגולדאל הנדסה

חיוג מהיר לגולדאל הנדסה

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  בדיקת דירה לפני קניה היא חובה. לא זכות.

  רכישה של דירה או בית פרטי היא החלטה משמעותית שכרוכה בעלויות גבוהות במיוחד. רכישה כזאת משפיעה רבות על חייו של כל זוג צעיר או משפחה. לכן, חובה לבצע בדיקת דירה לפני קניה על מנת שהחלטה המשמעותית הזאת תתבצע על סמך מצב הדירה הקיים ולא על הבטחות של מוכר הנכס. במילים אחרות, במקרים של רכישת נכס אתם חייבים לבצע בדיקת דירה לפני קניה בכדי להגן על עצמכם מפני רכישה לא נבונה של נכס בעלות גבוהה מהעלות הריאלית, מהצורך להשקיע כספים נוספים בתיקון ליקויי בניה שיתגלו לאחר הרכישה ועל מנת להימנע מרכישת נכס לא בטיחותי. כמו כן, תוצאות בדיקת הדירה לפני הקניה מהוות לכם כלי מיקוח מאוד יעיל במשא ומתן מול המוכר להורדת המחיר הסופי של הדירה.

  הבדיקה מתבצעת על ידי מפקח בניה מטעמכם

  בדיקת דירה לפני קניה מתבצעת על ידי מפקח בניה מקצועי אשר מטרתו להציג לכם את מצב הנכס האמיתי על מנת שתוכלו לקחת החלטה נבונה בהתאם לטיב הנכס בפועל. מפקח הבניה הנו גורם מטעמכם אשר מבצע את הבדיקה על מנת לשמור על האינטרס שלכם במעמד הרכישה ובעת מסירת הנכס. מומלץ לא להסתמך על מוכר הנכס, שכן יש לו מניע להציג תמונה ורודה יותר של מצב הדירה, אלא להביא מפקח בניה מטעמכם לביצוע בדיקת הדירה. מפקח הבניה מבצע את הבדיקה ביסודיות ובמקצועיות בשבילכם ובסיום הבדיקה אתם מקבלים חוות דעת מקצועית המציגה את כלל הליקויים בדירה והערכת עלות תיקונם.

  מה כוללת בדיקת דירה לפני קניה?

  בדיקת דירה לפני קניה, או בדק בית, בוחנת בצורה מקיפה את כל הנכס במטרה להעריך את טיב הבניה ולאתר ליקויי בניה. בדיקה זו מתבצעת על ידי מפקח בניה מנוסה וכוללת פיקוח בניה על כלל האספקטים השונים של המבנה. הבדיקה יכולה להתבצע על דירה יד שניה ועל דירה חדשה מקבלן. בדיקת דירה יד שניה בדרך כלל תסייע לרוכשים לקבל הערכה ריאלית של מצב הנכס, אשר תהיה בסיס למשא ומתן על מחיר הדירה, בעוד בדיקת דירה חדשה מקבלן מטרתה למנוע ליקויים עתידיים ולוודא שהקבלן בנה את הנכס בהתאם לתקנים, השתמש בחומרים המתאימים ובשיטות הבנייה התקניות.
  בדיקת הבניה בוחנת האם מתקיימות חריגות בניה, מול מפרט תכניות הבניה שהוצגו לרוכש, זאת על מנת לוודא את יציבות המבנה ולאתר סימני שקיעה או סדקים בתשתית המבנה. עוד בזאת, במהלך הבחינה מפקח הבניה יבחן את תשתיות הבניין השונות. תיבחן מערכת החשמל, בכדי לאתר בעיות חיווט וחיבורי חשמל לא בטיחותיים, מערכת האינסטלציה, בכדי לעמוד על טיב מערכת הניקוז, ואיטום הנכס, המונע כניסה של נוזלים לתוך אזורים לא רצויים במבנה. בנוסף, הבדיקה גם מאתרת ליקויי בניה שונים, לרבות הליקויים השכיחים ביותר כגון: נזילות, סדקים בקירות, אזורים במבנה להם חדרו מים וכשלים בטיחותיים.
  בבדיקה עצמה מפקח הבניה מעניק גם חוות דעת מקצועית על איכות עבודות הגמר, כלומר עבודות הגבס, הטיח והצבע שבוצעו בנכס, תבוצע הערכה של איכות המרצפות ויאותרו מרצפות שבורות או שקועות. גם ביקורת על איכות המשקופים ותפקוד החלונות והדלתות הינה חלק מבדיקת הליקויים בבניה. בסוף הבדיקה מפקח הבניה ירשום חוות דעת מקצועית הכוללת את כלל הליקויים שנמצאו, המלצות לתיקון ליקויי הבניה והערכה של עלויות התיקון. בהמשך לחוות הדעת, מפקח הבניה יבחן גם האם הנכס עומד בכל תקני הבטיחות הנדרשים והאם הנכס המדובר קיבל את כל האישורים הנדרשים בכדי להבטיח נכס יציב וראוי למגורים לאורך שנים.