בדק בית לבדיקת ליקויי בניה – נכנסים לדירה בראש שקט

 • שירותי בדק בית לזיהוי ואיתור לקויי בניה בבמהלך לפני תום שנת הבדק
 • מתן חוות דעת מקצועית במהלך הבנייה ובסיומה
 • ביקורת מבנים, בדיקת התאמה למפרטים, לתוכניות העבודה ולתקנים הרלוונטים
 • ביצוע בדיקת ליקויי בניה בשלד המבנה ובעבודות הגמר
 • איתור ליקויי בניה הקשורים בביצוע – שיטות עבודה ותקן חומרים
 • הכנת חוות דעת בכתב ומתן עדות בבית משפט במידת הצורך.

חייג או לחץ לחיוג מהנייד

או השאר פרטים ואחזור בהקדם

  מהי בדיקת ליקויי בניה?

  בדיקת ליקויי בניה הנה בדיקה אשר מתבצעת במקביל לבניה של בית פרטי או בניה תעשייתית, במהלך שיפוצים נרחבים או כחלק מביקורת בדק בית. בדיקת זו היא למעשה בחינה מקיפה של מפקח בניה במהלך עבודות הבניה, על מנת לוודא שהבניה מתבצעת על פי הדרישות המקצועיות, או עם השלמת הבניה, לאיתור ליקויים לאחר בניה. בדיקת ליקויי בניה נועדה לצורך איתור אי התאמות בין הבניה בפועל למפרט תכניות הבניה, בעיות בתשתיות המבנה, איטום לקוי וחדירות מים בקירות, ליקויי בניה בעבודות הטיח והצבע, שברים וסדקים בריצוף, נזקים באזורי החוץ של המבנה וליקויי בניה שונים אשר מסכנים את בטיחות הדיירים. בסיום הבדיקה, מפקח הבניה מגיש לדיירי הבית דו"ח בדיקת ליקויי בניה שבו יפורטו כל הליקויים שנמצאו והמלצה לתיקונים הנדרשים. במידה ולא ניתן לתקן ליקויי בניה מסוימים, מפקח הבניה ימליץ למזמין הבדיקה להעביר את הטיפול לשמאי מקרקעין על מנת לעמוד את עלויות הנזקים.

  מתי יש לבצע בדיקת ליקויי בניה?

  בדיקת ליקויי בניה חייבת להתבצע במהלך הבניה של המבנה. זאת מכיוון שעל ידי איתור ליקויי בניה במהלך הבניה עצמה, מבעוד מועד, ניתן למנוע נזקים משמעותיים בתשתיות הבניה ולתקן את אותם ליקויים בהצלחה רבה יותר ובעלות מינימלית ככל הניתן. מפקח בניה יבצע בדיקת ליקויי בניה במהלך העבודות, כחלק מסמכויות פיקוח הבניה שלו, ויבחן שהעבודות מתנהלות כשורה ובהתאם למפרטים המקצועיים.
  בדיקת ליקויי בניה גם יכולה להתבצע במעמד רכישת דירה או בית מקבלן. מכיוון שרוכש הנכס אינו היה נוכח במהלך הבניה עצמה או הציג מפקח בניה מטעמו לפיקוח על העבודות, מומלץ לבצע בדיקת ליקויי בניה לפני רכישת הנכס. בדיקה זו מאפשרת לרוכש לאתר ליקויי בניה, במידה וקיימים ליקויים כאלו בנכס, ולעמיד את תוצאות הבדיקה מול המוכר ולדרוש לתיקונם לפני קניית הנכס או לחילופין להוריד את מחיר הנכס בעת המשא ומתן.
  בדיקת ליקויי בניה מתבצעת לרוב גם לפני חתימת חוזה שכירות, בעת ביצוע שיפוצים בדירה תחת חוזה שכירות ומיד עם סיום תקופת שכירות של דייר. הבדיקה במקרים כאלו מתבצעת על מנת להגיע לתיאום ציפיות מלא בין המשכיר לשוכר בעת חתימת חוזה השכירות ועל מנת להבטיח לשני הצדדים שהם קיבלו בפועל את מה שסוכם ביניהם בתום תקופת השכירות.

  למה חשוב לבצע בדיקת ליקויי בניה?

  השלמת בניה ללא ליקויים היא תנאי הכרחי לעמידותו של המבנה ולהתאמתו על פי תכניות הבניה והתקנים המקצועיים לבניה בטיחותית ואסטטית. ללא בדיקת ליקויי בניה, הנכס הסופי שיתקבל יכול בהחלט להיות נכס באיכות בניה נמוכה שאינו עומד בתקני הבטיחות המינימליים ביותר. מבחינת רכישת מבנה קיים, ללא ביצוע בדיקת ליקויי בניה יכול מאוד להיות שרוכש הנכס ירכוש נכס שאינו עומד בפועל בציפיותיו או במפרט שהובטח לו. בשורה התחתונה, בדיקת ליקויי בניה במהלך עבודות הבניה או לאחר השלמת הבניה, נועדה בכדי להבטיח לבעל הנכס שהוא מקבל את התמורה המלאה שהובטחה לו מהנכס.