בדיקת רטיבות לאיתור נזילות ורטיבות בנכס.

בדיקת רטיבות הנה ללא ספק אחת הבדיקות החשובות ביותר שניתן לבצע בנכס פרטי או רכוש משותף.

כיום אף בדיקת בדק בית לא פוסחת על בדיקה זו לאיתור נזילות ורטיבות בנכס, זאת מכיוון שרטיבות בקירות היא כנראה ליקוי הבניה החמור ביותר אשר מתגלה בדירות ובתים פרטיים.

רטיבות כלשהי בנכס פוגעת באיכות הבניה הקיימת, מהווה סכנה לדיירים ומורידה את ערך הדירה.

רטיבות אשר לא מאותרת מוקדם יוצרת כשלים מבניים רבים כגון: עובש בתוך הקירות, החלשות קירות המבנה, ירידה ביכולת הבידוד של הנכס ונקודות נזילות לתוך פנים הנכס. בעלי דירות ובתים פרטיים חייבים לבצע בדיקת בדק בית הכוללת גם בדיקה לאיתור רטיבות בנכס.

חייג או לחץ לחיוג מהנייד

חייגו לגולדאל הנדסה

חיוג מהיר לגולדאל הנדסה

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  כל מהנדס בדק בית מקצועי יכול לבצע בדיקת רטיבות כחלק מבדיקת בדק הבית, בצורה וויזואלית ובעזרתם של כלים הנדסיים המסייעים לאתר רטיבות בקירות.

  חשוב מאוד לדרוש שבדיקת בדק בית תכלול גם בדיקת של הרטיבות בקירות, בתקרה, ברצפה, ואף רטיבות בחול שמתחת לבלטות ועוד על מנת לאתר ליקויי בניה הנגרמים כתוצאה מרטיבות. חשוב לציין, שרטיבות כלשהי בנכס תגרור בעתיד עלויות שיפוץ גבוהות לתיקון הליקויים.

  חשוב גם לציין, שבדיקת רטיבות הנה בדיקה מורכבת המחייבת העסקת חברת בדק בית מקצועית ומנוסה בביצוע בדיקות בדק בית לאיתור רטיבות. אל תתפשרו על מקצועיות מהנדס בדק הבית שלכם.

  כיצד מבצעים בדיקת רטיבות בדירה?

  בדיקת רטיבות הנה בדיקה מורכבת אשר כוללת בחינת איתור וויזואלית ובחינת רטיבות סמויה בעזרתם של כלים מקצועיים שונים.

  ראשית, מהנדס בדק בית יבצע בחינה וויזואלית לאיתור סממנים המעידים על הצטברות של רטיבות בקירות, ברצפה, בתקרה ובכל חלל הדירה או הבית.

  נזילה שיוצרת רטיבות בתוך הנכס לרוב תהיה ניתנת לזיהוי וויזואלי של מהנדס בדק בית מנוסה, זאת מכיוון שרטיבות מייצרת ליקויי בניה אשר נראים לעין.

  למשל רטיבות ברצפה יכולה לגרום לשקיעה של חלק מהמרצפות, התפוררות של צבע מהקירות יכול להעיד על רטיבות או הצטברות עובש בקיר, ריקבון של עץ המשקופים או הצנרת יכול להוות סממן לנזילה מתמשכת ועוד.

  עוד בזאת, חשוב לדעת שעובש מייצר ריח לא נעים בדירה וזה יכול להתריע על בעיית נזילות שתצריך הזמנה של מהנדס בדק בית לביצוע בדיקת רטיבות בדירה.

  נוסף על כך, מהנדס בדק בית יכול להשתמש בכלים מקצועיים שונים לאיתור נזילות ורטיבות בנכס.

  למשל, מהנדס בדק בית לרוב ישתמש במצלמה תרמית המאפשרת לבחון האם קיימת רטיבות סמויה בנכס ואף לאתר את מקור הנזילה. מצלמה תרמית היא כלי מאוד אפקטיבי הבודק רטיבות בקירות ובתקרה, ומומלץ לדרוש שימוש במצלמת רטיבות תרמית כחלק מבדיקת בדק הבית.

  כלים נוספים שמסייעים לביצוע בדיקה מעמיקה יותר הם: מצלמת אנדוסקופיה לצילום חללים צרים בתוך הקירות, גלאי אלקטרו-מגנטי המאתר רטיבות בתשתיות בניין, מכשירי הדמיית קירות המאפשרים הצגת פנים הקירות לאיתור רטיבות ועוד.

  איך נוצרת בכלל רטיבות במבנה?

  רטיבות היא ליקוי בניה אשר נוצר מכניסה מתמשכת של נוזלים לתוך קירות המבנה, לחול היושב מתחת לרצפת המבנה ומים שמחלחלים דרך תקרת המבנה.

  ליקויי בניה של רטיבות נפוצים יותר בדירות ישנות, בניינים מוזנחים ובתים פרטיים.

  רטיבות היא לרוב תוצאה של נזילה מתמשכת בתשתיות האינסטלציה של הנכס, אך גם יכולה להיווצר כתוצאה פיצוץ צינור נקודתי, מאיטום לקוי שמאפשר למים לחלחל מהתקרה, ספיגת נוזלים ואדים משימוש שוטף במטבח וחדר האמבטיה וכו'.

  כל הביעות החמורות הללו מתרחשות בסופו של דבר עקב בלאי או בניה לקויה של קבלן. לכן, לפני רכישה של דירה יד שנייה או חתימת אישור על קבלת מפתח מומלץ להזמין בדיקת רטיבות.

  חובה לבצע בדיקת רטיבות כחלק מבדיקת בדק בית

  הימצאות של רטיבות בנכס מהווה כשל בנייתי חריף שיש לאתר אותו ולטפל בו בהקדם.

  רטיבות מייצרת נזק משמעותי לקירות, לרוב כתוצאה מהצטברות עובש בקיר, ויכולה ליצור ליקויי בניה נוספים כמו שקיעת מרצפות. הכשלים המבניים הנגרמים מרטיבות הם רבים ומגוונים, ומאוד מומלץ לעשות כל מה שביכולתכם למנוע זאת.

  אם אתם חוששים שבנכס שלכם ישנה בעיה של רטיבות, מאוד חשוב להזמין מהנדס בניה בדק בית לביצוע בדיקת רטיבות מקיפה בהקדם האפשרי.

  כל עיכוב בביצוע בדיקת רטיבות וכל איתור מאוחר של נזילה או כשל בנייתי שמייצר רטיבות תייצר לכם נזק משמעותי בנכס, מה שיגרור את הצורך לבצע חידוש במבנה בעשרות ואף מאות אלפי שקלים. עוד בזאת, חשוב להדגיש שהרטיבות הכי קטנה יכולה לדרדר את מצב הנכס במהירות רבה יותר ולהחריף ליקויי בניה קטנים.

  על מנת למנוע בעיות מבניות כאלו, מאוד מומלץ לבצע בדיקת רטיבות כחלק מבדיקת דירה חדשה מקבלן ובמיוחד כחלק מבדיקת דירה יד שנייה לפני קניה.