בדיקת רכוש משותף – איתור ליקויים בבניין ורכוש משותף.

בדיקת רכוש משותף הנה אחת הבדיקות החשובות ביותר בתחום ההבניה ההנדסי בכלל ובתחום פיקוח הבניה בפרט. בדומה לבדק בית פרטי גם בדיקה זו מתבצעת בכדי לאתר ליקויי בניה, חריגות בניה ותקלות בטיחותיות. ההבדל הוא, שבדיקה זו הנה בדיקת חלל בניין ולא בדיקת חלל דירה או בית פרטי.
בדיקת הרכוש המשותף לרוב מתבצעת בעת השלמת פרויקט בניה חדש או אחרי ביצוע שיפוצים כלליים ברכוש המשותף, כאשר מטרתה לאתר ליקויי בניה בחלל הבניין לטובת שמירה על איכות הבניה בנכס המשותף ולטובת איתור מוקדם של ליקויי בניה המסוכנים לכלל הדיירים. ניתן לראות את בדיקת הרכוש המשותף בתור בדיקה משלימה לכל בדיקת בדק בית בדירה פרטית, כאשר ממצאי הבדיקה הזו נוגעים לכלל הדיירים בבניין.

חייג או לחץ לחיוג מהנייד

חייגו לגולדאל הנדסה

חיוג מהיר לגולדאל הנדסה

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  למה חשוב לבצע בדיקת רכוש משותף?

  ביצוע בדק בית בנכס הפרטי אינו מספיק בכדי להבטיח איכות בניה טובה לכלל הדיירים, אלא, חובה גם לבצע בדיקת בדק בית רכוש משותף לכלל הבניין.

  ביקורת מבנה משותף הכרחית מכיוון שליקויי בניה בחלל הבניין יכולים עם הזמן לייצר ליקויי בניה בדירות הפרטיות.

  זאת אומרת שגם אם מהנדס בדק בית לא איתר ליקויים בדירה שלכם, זה לא אומר שעם הזמן ליקויים ברכוש המשותף לא יכולים לפגוע באיכות הבניה שלכם.

  לכם כדיירים בבניין יש חובה לדאוג לאיכות הבניה ברכוש המשותף מבחינת ליקויי בניה וחריגות בניה, אז חוזה לבצע בדיקת רכשו משותף.

  נוסף על כך, הבדיקה מסייעת לכם לשמור על ערך הדירה. ברגע שקיימים ליקויי בניה ותקלות בניה בבניין, זה מוריד מערך הדירה.

  כלומר, ערך הדירה לא רק מושפע מאיכות הבניה של פנים הדירה הפרטית, אלא גם מאיכות הבניה של הרכוש המשותף בבניין.

  בדיקת רכוש זו , אשר מאתרת ליקויים וחריגות בבניין, מאפשרת לכם לשמור על איכות הבניה בבניין ובכך על ההשקעה שלכם.

  חשוב להזמין בדיקת רכוש משותף לבניין ובדיקת בדק בית לכל דירה לאיתור כלל ליקויי הבניה הרלוונטיים.

  עוד בזאת, ביקורת מבנים היא עניין חשוב בנוגע לתפקוד הבניין בשוטף.

  ליקויי בניה ברכוש משותף כמו נזילות בצנרת הבניין, איטום לא תקין בגג הבניין וכו' מפריעים לאורך החיים הרגיל של הדיירים בבניין.

  איכות הבניה ורמת תחזוקת הבניין היא אחריותם של כלל הדיירים, לכן, חשוב לבצע בדיקה לאיתור ליקויים.

  יתר על כן, בדיקת בדק בית בבית משותף (בית דו משפחתי) הכרחית עוד יותר, עקב הבניה המשולבת הקיימת.

  לאחר השלמת בניין חדש בפרויקט בניה או לאחר השלמת שיפוצים ברכוש משותף, כביקורת תקופתית לבניין ישן או כאשר ישנו חשש כלשהו לקיום של ליקויי בניה מומלץ לרכוש את שירותיהם של חברת בדק בית או מהנדס בדק בית לביצוע בדיקת זו.

  איזה בדיקות מבצעים במהלך בדיקת רכוש משותף?

  חברות בדק בית מציעות מגוון רחב של שירותים ובדיקות, מתוך המטרה להעניק שירות מקצועי ומלא ללקוחותיהם.

  אם רכשתם שירותיה של חברת בדק בית או מהנדס בדק בית מנוסה אתם יכולים להיות רגועים שתקבלו בדיקת רכוש משותף מקיפה הכוללת:

  • בדיקה וויזואלית לאיתור ליקויי בניה של מהנדס בדק בית מנוסה בחלל הרכוש המשותף. בדיקת ליקויי בניה וויזואלית יכולה במהירות לאתר סכנות בטיחותיות ואיכות בניה לקויה. בנוסף לכך, מהנדס בדק בית שבוחן רכוש משותף וויזואלית יכול לאתר איכות בניה לקויה במרכיבים כגון ריצוף בבניין, חיפוי חוץ הבניין, טיח בקירות הבניין, בניה בחדרי המדרגות, איכות בניה בחניונים ועוד.
  • איתור חריגות בניה ברכוש המשותף, בהתאם לבחינת תכניות הבניין שהוצגו לכם ולעירייה. יש לכך חשיבות רבה מבחינה חוקית ומנהלתית. חשוב להבין שכל חריגת בניה מהתכניות המופעיות בעירייה הנה עבירה על החוק לפי סעיף רכוש משותף חוק המקרקעין, ולכן חשוב לדאוג לבצע בדיקה אשר תבחן חריגות בניה.
  • איתור ליקויי בניה נסתרים בעזרת מכשור בדק בית מקצועי כגון כלים לאיתור נזילות בתשתית הבניין, כלים לבחינת בעיות במתח החשמל, כלים המבצעים בדיקת טיב תפקוד מערכות גילוי האש, כלים לאיתור מפגעים בטיחותיים, כלים לבדיקת בטיחות מערכות המעלית ועוד בדיקות איתור ליקוי בניה נסתרים בהתאם להחלטת מפקח הבניה.

  דו"ח בדיקת רכוש משותף וחוות דעת הנדסית

  עם ההשלמה של בדיקת רכוש משותף מקיפה על ידי מהנדס בדק בית, דיירי הבניין יקבלו דו"ח מפורט המציג את ממצאי הבדיקה.

  בדו"ח יפורטו ליקויי הבניה והחריגות שנמצאו, המלצות מקצועיות לדרכי הטיפול באותן ליקויים והערכה לעלות הטיפול לתיקונם המהיר.

  נוסף על כך, דו"ח בדיקת רכוש משותף יכול לשמש את הדיירים כחוות דעת בעל מקצוע בבית משפט במידת הצורך.