עורך דין ליקויי בניה בהמשך לבדיקת בדק בית

קונים של דירה חדשה מקבלן חייבים לבצע בדיקת בדק בית לפני מתן האישור שלהם על קבלת המפתח מהקבלן, זאת בכדי להבטיח שהדירה החדשה שהם רוכשים עומדת בתיקני הבנייה הישראלים וראויה למגורים. חשוב לציין שבכל דירה חדשה מקבלן קיימים ליקויי בניה, ולכן, ביצוע בדיקת בדק בית היא פעולה חשובה ביותר בתהליך הקניה של דירה חדשה מקבלן.

המטרה של בדיקת בדק בית היא לאתר ליקויי בניה קיימים בדירה החדשה של הקבלן, על ידי מהנדס מומחה בדק בית, בכדי שליקויי הבנייה הללו יטופלו כראוי על ידי הקבלן לפני מעבר הדיירים לדירה החדשה. בסוף בדיקת בדק הבית מקבלים הקונים חוות דעת הנדסית ממהנדס בדק בית אשר מפרטת באופן מקצועי את כלל ליקויי הבניה שאותרו במהלך הבדיקה (עם תמונות להמחשה) והנחיות של מהנדס בדק הבית לגבי דרכי הטיפול בליקויי הבניה הללו.

חייג או לחץ לחיוג מהנייד

או השאר פרטים ואחזור בהקדם

מה עושים עם חוות דעת הנדסית?

חוות דעת הנדסית מוגשת לקונה הדירה (מזמין הבדיקה) ולקבלן של הדירה החדשה. על הקבלן לבצע את התיקונים לליקויי הבניה הקיימים בדירה החדשה לפי ההנחיות הרשומות בחוות הדעת ההנדסית ובדרך הטובה ביותר על פי תקני הבניה הישראלים.

אחריות הקבלן לתקן את ליקויי הבניה המפורטים בחוות הדעת ההנדסית נופלת עליו על פי חוק המכר. הוא נדרש לטפל בליקויי הבניה בהקדם האפשרי מיום קבלת חוות הדעת ההנדסית. הקבלן לא יכול להתנער מטיפול בליקויים הללו כל עוד מוכח שליקויי הבניה נוצרו עקב טיב הבנייה.

מה קורה עם הקבלן לא מתקן את ליקויי הבניה שאותרו בדירה?

לצערנו יש מקרים רבים בהם הקבלן המבצע של הדירה החדשה לא מטפל על הצד הטוב ביותר בליקויי הבניה שאותרו במהלך בדק בית, אם בכלל, וזה יוצר לקונה הדירה עוגמת נפש רבה. יכול מאוד להיות שגם אתם נתקלתם בקבלן שלא טיפל בכל ליקויי הבניה בדירה בצורה מקצועית, שדוחה את הטיפול בליקויי הבניה בדירה פעם אחר פעם או שבכלל מתכחש לאחריותו בנושא הטיפול בליקויי הבניה.

במידה ואינכם שבעי רצון מהטיפול של הקבלן בליקויי הבניה ו/או הקבלן אינו מטפל בליקויי הבניה בזמן סביר ו/או הקבלן מתכחש לליקויי הבניה שפורטו בחוות הדעת ההנדסית – חשוב לדעת שבאפשרותכם להעסיק עורך דין ליקויי בניה שייצג אתכם מול הקבלן.

עורך דין ליקויי בניה – ייצוג משפטי מול הקבלן המבצע

עורך דין המתמחה בליקויי בניה יכול לסייע לכם בהתנהלות מול קבלן בעייתי שלא מטפל בליקויי הבניה כהלכה או בזמן סביר.

עורך דין לליקוי בניה יודע להתנהל משפטית מול הקבלן של הדירה החדשה בכדי להבטיח לקונה הדירה טיפול מהיר מול הקבלן בכל הנוגע לתיקון ליקויי הבניה. כאשר עורך דין ליקויי בניה מעורב בהתנהלות מול הקבלן, הקבלן מבין שהקונה יפעל למצות עד הסוף את זכויותיו, ויתייחס בכובד ראש לתיקון הליקויים.

בנוסף, עורך דין ליקויי בניה יכול לסייע בבניית אסטרטגיה משפטית לתביעת פיצויים כנגד הקבלן ולנהל עבורכם את כל ההליכים המשפטיים הנדרשים מול הקבלן בבית משפט עד לקבלת התשלום עבור הפיצויים בגין ליקויי הבניה שלא תוקנו.

מקרים נוספים שרצוי להיעזר בעורך דין ליקויי בניה

  • חריגות בניה – בניה החורגת מתוכניות הבניה שסוכמו עם הקבלן ויכולות להוביל לירידת ערך הדירה.
  • נזקים הנדסיים לתשתית המבנה – ליקוי בניה חריף בשלד המבנה אשר יכול להוביל לירידת ערך הדירה.
  • רטיבות – הצטברות של נוזלים בקירות שיכולה לפגוע קשות באיכות הבניה בדירה.
  • אי התאמה למפרט הטכני – בנייה של הדירה באיכות ירודה שאינה תואמת לסיכום מול הקבלן (ריצוף, דלתות, שיש מטבח, חלונות וכו').

עורך דין ליקויי בניה מטעם חברת בדק בית

מומלץ להעסיק עורך דין ליקויי בניה מטעם חברת בדק בית מקצועית ומנוסה. ליווי משפטי של חברת בדק בית במהלך בדיקת בדק הבית ולאחר עריכת חוות הדעת ההנדסית מבטיח לכם את הטיפול המקיף והטוב ביותר מול הקבלן, הן מהפן המקצועי והן מהפן המשפטי.

אל תחששו לממש את זכיותיכם מול הקבלן על פי חוק בכדי להשלים את בניית דירת חלומותיכם על פי תקנות הבנייה הישראליות. חברת בדק בית המשלבת בדיקת בדק בית עם ליווי עורך דין ליקויי בניה מעניקה את הסיכוי הטוב ביותר לקבל את המגיע לכם מהקבלן על פי חוק בתקופת האחריות לתיקון ליקויי הבניה ובמידת הצורך בבית המשפט.