ליקויי בניה רבים נוצרים על ידי הקבלן במהלך בניה של דירה חדשה. לכן, כל מי שקונה דירה חדשה מקבלן חייב ליצור קשר עם חברת בדק בית בכדי לקבל התיעצות ליקויי בניה ממהנדס מומחה לפני השלמת העסקה. מי שלא מזמין מומחה בדק בית אינו יכול לדרוש מהקבלן לטפל בליקויי הבנייה הקיימים.

לקנות דירה חדשה מקבלן היא חלום של הרבה אנשים. רוב האנשים בישראל מעדיפים לרכוש דירה חדשה מקבלן על פני דירה יד שנייה כי הם רוצים להתגורר בדירה שנבנתה באיכות הבנייה החדישה ביותר. אך חשוב להפנים שגם בדירות חדשות מקבלן יכולים להיווצר ליקויי בניה, ולכן, חשוב תמיד לבצע התיעצות ליקויי בניה עם מהנדס מומחה בדק בית.

מהנדס מומחה בדק בית בוחן את הדירה החדשה לאיתור ליקויי בניה בנכס. ליקויי הבניה שהוא מאתר במהלך הבדיקה מפורטים בחוות דעת הנדסית שמוגשת לקבלן המבצע והנה מסמך דרישה לטיפול בליקויי הבניה הקיימים לפני השלמת הקנייה.

רוכשי דירות חדשות שלא ביצעו התיעצות ליקויי בניה עם מהנדס מומחה בדק בית יגלו מאוד מהר שהם קנו דירה עם ליקויי בניה רבים. אם אתם עדיין מתלבטים לגבי הזמנת התיעצות ליקויי בניה, אנו רוצים לשתף אתכם במספר ליקויי בניה שאותרו לאחרונה על ידי חברתנו בדירה חדשה מקבלן.

סטיות ואי התאמות לתוכנית הבנייה של הדירה

הבנייה בדירה חדשה יכולה להיות שונה בפועל ממפרט הדירה שהובטח לכם, או לחילופין, הבנייה בדירה אינה עומדת בקנה אחד עם תקנות הבנייה בישראל.

לדוגמה בדירה חדשה מקבלן מצא מהנדס מומחה בדק בית מטעמנו שרוחב דלת חדר השינה הוא רק 66 סנטימטר (בעוד שהרוחב המינימלי לדלת חדר שינה הוא 70 סנטימטר) ורוחב דלת חדר השירותים הוא 51 סנטימטר (בעוד שהרוחב המינימלי לדלת שירותים הוא 60 סנטימטר).

לפי חוות הדעת של מהנדס מומחה בדק בית: הליקוי לא כלכלי לתיקון, המחיצה בין חדרים בוצעה בסטייה למיקום הנכון, יש להתייעץ בשמאי מקרקעין בנוגע ירדת שווי הנכס.

התיעצות ליקויי בניה -סטיה ממפרט הבנייה

התיעצות ליקויי בניה -סטיה ממפרט הבנייה

רטיבות מתחת לרצפת הדירה

אחד הטעויות הגדולות ביותר של קבלנים היא לא לחכות מספיק זמן עד שחומר מילוי המרצפות יתייבש לגמרי לפני שמרצפים את רצפת הדירה.

לדוגמה בדירה חדשה מקבלן מדד מהנדס מומחה בדק בית מעל 130 נקודות לחות בחלק ממרצפות הדירה. המסקנה היא, שיש חומר מילוי שאינו התייבש כהלכה. בעיית רטיבות שכזאת יכולה ליצור בטווח הארוך עובש מתחת למרצפות.

לפי ההנחיות של מהנדס מומחה בדק בית: מומלץ להוציא את המרצפות באזורים הנגועים, לייבש את התשתית מתחת לריצוף ולרצף מחדש.

ליקויי עבודות טיח וצבע

דירה חדשה לא תיראה מושלם אם יש עבודות טיב וצבע לא מקצועיים. בדרך כלל הקבלן עושה טעויות בתיקוני טיח וצבע, ולכן, צריך התיעצות ליקויי בניה של מהנדס מומחה בכדי להציג את הליקויים הקוסמטיים ולדרוש תיקון.

לדוגמה בדירה חדשה מקבלן איתר מהנדס מומחה בדק בית מספר סדקים בקירות הדירה. ניתן לראות בבירור סדקים בקיר הדירה בתמונה הבאה:

סדקים בקירות דירה חדשה

סדקים בקירות דירה חדשה

לפי ההנחיות של מהנדס מומחה בדק בית יש לבצע תיקון בצורה הבאה: לגרד את הטיח עד לבלוק ברצועה של כ-10-20 ס"מ מכל צד של הסדק. יש להסיר כל שכבה רופפת ולשטוף היטב בלחץ מים מתוקים. לפתוח את הסדקים בצורת קונוס ולמלא במרק גמיש לסתימת הסדקים. ליישם שכבה אחת של מרק גמיש או ש"ע יסוד קושר בשיעור המומלץ לפי היצרן. ליישם בכף טייחים (מלדג') שכבה אחת של מרק גמיש או ש"ע ביניים למילוי גמיש בשיעור המומלץ לפי היצרן. מעל לשכבה זו יש להדביק רשת לחיזוק. ליישם שכבה נוספת של מרק גמיש או ש"ע ביניים מילוי גמיש בשיעור המומלץ לפי היצרן.