שיפוצים נרחבים בדירה או בבית פרטי הם ללא ספק פרויקט בניה מורכב ומשמעותי. שיפוצים אשר דורשים שינויי מתאר דירה או שינויי יסודות בית גם דורשים אנשי מקצוע מנוסים ופיקוח בניה מקיף. מומלץ ואף הכרחי להעסיק מפקח בניה לשיפוץ נרחב בדירה או בית, על מנת להבטיח שפרויקט השיפוצים יתנהל כשורה ובאיכות בניה גבוהה.

למה חשוב להעסיק מפקח בניה לליווי שיפוצים נרחבים?

המורכבות של שיפוצים הכוללים שינויי מתאר, כגון חיזוק יסודות או תוספות בניה, יכולים לאתגר את הקבלן המבצע. לכן, חשוב להעסיק קבלן שיפוצים מקצועי וגם לבצע פיקוח בניה על הפרויקט בכדי להבטיח שהבניה המורכבת של השיפוצים תהיה בהתאם למפרט שנקבע ותעמוד בסטנדרט הבניה המקצועי ביותר. מפקח בניה לשיפוץ שלכם יפקח על עבודת הקבלן המבצע וישאף לגלות ליקויי בניה במהירות.

נוסף על כך, שיפוצים נרחבים הן השקעה מסיבית לכל בעל נכס, שיפוצים נרחבים יכולים להגיע לעלויות של מאות אלפי שקלים, ולכן, כדאי לגייס מפקח בניה שיפעל לשמור לנו על ההשקעה. העלות של מפקח בניה שונה בהיבט הגיאוגרפי. מפקח בניה בצפון לרוב יבקש שכר טרחה נמוך יותר בהשוואה למפקח בניה במרכז, ובכל מקרה, העלות הזו מתגמדת לעומת עלויות השיפוצים ותמיד מחזירה את עצמה בחיסכון שנובע מהימנעות מעלויות תיקונים של ליקויי בניה. מפקח בניה הוא מרכיב חשוב בכל פרויקט בניה משמעותי, למשל כל פרויקט תמ"א 38 מלווה במפקח בניה.

בסופו של דבר מפקח בניה מועסק בכדי לתת לבעלי הנכס שקט נפשי שעבודות השיפוצים מתבצעות בצורה המקצועית ביותר ועל פי התכניות האדריכליות. מכיוון שלבעלי נכס אין את הידע והניסיון המקצועי לבחון את טיב עבודת הקבלן, מפקח הבניה מייצג את הדיירים בפיקוח על השיפוצים.

במה עוד יכול מפקח בניה לסייע לדיירים בפרויקט שיפוצים?

  • קביעת מטרות השיפוצים – מתישהו אתם תדרשו לבצע שיפוצים בדירה או בבית שלכם. זה יכול להיות כתוצאה מליקוי בניה שנוצר במהלך השנים, כמו נזילות בקירות, או מתוך רצון לשדרג את עיצוב הפנים, כגון חידוש חדר אמבטיה. כאשר מבצעים שיפוצים כלליים של תחזוקה, רוב הסיכויים שלא תצטרכו מפקח בניה שיסייע לכם לקבוע מהם מטרות השיפוץ. למשל, אם צריך לצבוע מחדש קיר או לתקן צנרת, העניין מאוד ברור. אך בשיפוצים גדולים בהם יש צורך לתחזק ולשדרג חלקים גדולים בדירה, רצוי לקבל עזרה של מפקח בניה על מנת לקבוע את המטרות הנכונות ביותר לשיפוץ. בלי לקבוע מטרות מדויקות ומקצועיות של השיפוצים, אתם בהחלט יכולים לבחור מפרט תכניות שיפוצים שאינו עונה על הצרכים שלכם, לחרוג מהתקציב שלכם ולבצע שיפוצים שיובילו להיווצרות של ליקויי בניה בטווח הרחוק.
  • תכנון השיפוצים בתקציב הרצוי – לפני שנעסיק קבלן שיפוצים ונתחיל בבניה בפועל, ולאחר שקבענו את מטרות השיפוצים, יש לקבוע את תקציב הבניה. מפקח בניה מנוסה יסייע לכם להעריך את העלויות הצפויות של השיפוצים, ולייעץ לכם במידה ויש לבצע שינויים בתכנון שנקבע על מנת לעמוד בתקציב הפיננסי.
  • מציאת קבלן שיפוצים מנוסה – מפקח בניה יכול לסייע לכם במהלך סקר השוק למציאת קבלן שיפוצים שמתאים לביצוע העבודות, ואף יש סיכוי טוב שהוא יכול להמליץ לכם על קבלנים שהוא מכיר וניתן לבטוח בהם. מן הסתם מפקח בניה יכול לבחון את המקצועיות של קבלן מסוים הרבה יותר טוב מכם, וזה יתרון משמעותי שיש לנו מפקח בניה בתהליך בחירת קבלן שיפוצים.

בדיקת בדק בית לאחר השלמת השיפוצים – מפקח הבניה מבצע בדיקת בדק בית לאחר השלמת עבודות השיפוצים, בכדי לאתר ליקויי בניה או בניה שחורגת ממפרט התכנון הראשוני. בדיקה זו הנה בדיקה חשובה מאוד שתאפשר לכם לאתר ליקויים מיד עם השלמת השיפוצים ולקבל מענה מידי מהקבלן המבצע לגבי תיקון אותם ליקויי בניה. איתור מהיר ובזמן של ליקויים חוסך לכם עוגמת נפש ועלויות מיותרות.