כל בן אדם או יזם, שמתכנן לבנות בית פרטי בצורה עצמאית, מתלבט האם להעסיק מפקח בניה לטובת פיקוח בניה צמוד לכל אורך שלביו השונים של פרויקט הבניה. מפקח בניה מהווה דמות מקצועית שמסייעת ליזם הבניה לנהל את הפרויקט ולדאוג לכך שהתהליך יסתיים על הצד הטוב ביותר, ויש הרבה סיבות למה כן מומלץ להעסיק מפקח בניה.

פיקוח בניה בפרויקט בניה של בית פרטי תורם רבות לניהול תקין ונכון של הפרויקט, הן מצד היזם והן מצד בעלי המקצוע השונים הנוגעים בפרויקט. אם אתם מתלבטים לגבי העסקתו של מפקח בניה לפרויקט שלכם, להלן מספר סיבות למה מומלץ לכם לבצע פיקוח בניה צמוד עם מפקח בניה מנוסה:

  1. אתם בוחרים נכונה את הקרקע לבניה – מפקח בניה מסייע ליזם בשלב בחירת הקרקע לבניה, כל תהליך בניה של בית פרטי מתחיל בהחלטה החשובה של בחירת הקרקע. קודם כל הקרקע חשובה מכיוון שהמאפיינים של הקרקע ישפיעו על הבניה עצמה, בנוסף, התשתיות הציבוריות באזור הם גורמים חשובים בשלב תכנון הבית. מפקח בניה יכול ללוות אתכם בשלב חיפוש אחר קרקעות פוטנציאליות ולייעץ לכם לגבי טיב הקרקע ולגבי השפעתה על הבניה של הנכס. עוד נציין, שחשוב לדעת שלכל אזור יש מאפיינים שונים של בניה, ולכן, כאשר בוחנים קרקעות מומלץ לקבל ייעוץ ממפקח בניה מנוסה מהאזור.
  2. אתם מקבלים עוד עין מקצועית שבוחנת את התכניות האדריכליות – בשלב התכנון על היזם לבצע תכניות אדריכליות אצל אדריכל. כמובן שבשלב זה אנו מעסיקים אדריכל מקצועי שיבצע את התכניות, אך תמיד טוב לקבל עוד חוות דעת מקצועית ממפקח הבניה עוד בשלב התכנון על מנת לקבל את מפרט התכניות האדריכליות הכי מקצועיות שיש. פיקוח בניה צמוד הנו קבלת ייעוץ מקצועי בכל שלב בבניה.
  3. אתם לא צריכים להתעסק בהשגת היתרי בניה ואישורים שונים – חלק מהשירות של פיקוח בניה צמוד הוא הטיפול המתמשך בהיתרי בניה מול העירייה ומשרד הבינוי. הסבך הביורוקרטי של בניה פרטית יכול להוציא מכם הרבה זמן ומאמצים, אבל כאשר מלווה אתכם מפקח בניה הוא מטפל בשבילכם בהשגת כל האישורים ומשאיר אתכם לעיסוקכם.
  4. אתם בוחרים את הקבלן המקצועי ביותר – בישראל יש היצע גדול של קבלני בניה וחברות בניה, ואנו לא באמת יכולים להעריך את מקצועיות הקבלן, אלא אם יש לנו מפקח בניה שמסייע לנו לבחור את הקבלן המבצע.
  5. אתם רוכשים חומרים איכותיים יותר במחיר זול יותר – כאשר מפקח הבניה מנהל את הפרויקט, הוא גם מבצע עבורנו את רכישת חומרי הבניה. די ברור שבעל מקצוע זה יודע להעריך נכונה יותר איזה חומרים איכותיים יותר ומתאימים הכי טוב לפרויקט הבניה שלנו. בנוסף, מפקח הבניה מודע למחירים של המשווקים ויכול למנוע מהיזם לשלם מעבר לשווי השוק ההוגן של החומרים. זה הוכח במקרים רבים שקבלת פיקוח בניה צמוד חוסך כספים ברכישת חומרים.
  6. פיקוח בניה צמוד מצמצם את זמן השלמת הפרויקט – פרויקט בניה פרטית הוא פרויקט שלוקח המון זמן, וככל שהוא מתארך אתם גם מוציאים יותר כסף וגם מבזבזים יותר אנרגיה. פיקוח בניה צמוד מצמצם את זמני העבודה בכך שדואג שעבודת הקבלן המבצע תתנהל ביעילות רבה יותר ובצורה חלקה שלא תגרור ימי עבודה מיותרים.
  7. פיקוח בניה צמוד חוסך עלויות תיקון – הסיבה הכי משמעותית שיזמים מבצעים פיקוח בניה צמוד הוא לשם איתור מהיר של ליקויי בניה. כאשר מפקח בניה מנהל את הפרויקט במקומכם, הסיכוי לאתר ליקויי בניה בזמן ולטפל בהם במהירות גדל משמעותית. העלות של פיקוח בניה תמיד מחזירה את עצמה בחסכון עלויות תיקונים בפרויקט.
  8. ראש שקט – כאשר מבצעים פיקוח בניה על הפרויקט אתם מעניקים לעצמכם ראש שקט שיש בעל מקצוע שמנהל את הפרויקט ושומר על האינטרסים שלכם, הן מבחינת הדרישות שלכם לבניה והן מהבחינה התקציבית והמקצועית.